Arçelik Buzdolabı Alt Soğutmuyor

Arçelik buzdolaplarında sıkça rastlanan “Alt Kısım Soğutmama Sorunu”nu ele alacağız.

Arçelik Buzdolabı Alt Bölme Neden Soğutmuyor?

1. Defrost Rezistansının Arızası:

Arçelik buzdolabının alt kısmı soğutmuyorsa, defrost rezistansının arızalı olma ihtimali yüksektir. Defrost rezistansı, evaporatör üzerinde biriken buzun erimesini sağlar. Eğer rezistans bozulmuşsa, buzdolabının alt kısmında soğuk hava sirkülasyonu oluşamaz.

Çözüm: Defrost rezistansını kontrol edin. Eğer rezistans arızalıysa, değiştirilmesi gerekebilir. Uzman bir teknik servisten yardım alabilirsiniz.

2. Evaporatörde Oluşan Buz:

Defrost rezistansının düzgün çalışmaması durumunda evaporatör üzerinde buz oluşabilir. Bu durum da alt kısmın soğutmamasına neden olabilir.

Çözüm: Evaporatördeki buz tabakasını temizleyin. Ancak, bu sorunun tekrarlaması durumunda defrost sistemi ve rezistans kontrol edilmelidir.


Alt Kısım Soğutmama Sorunu İçin Sıkça Sorulan Sorular ve Cevaplar:

S: Buzdolabımın alt kısmı neden soğumuyor?

C: Defrost rezistansının arızalı olması veya evaporatörde oluşan buz tabakası bu soruna neden olabilir. İlk olarak rezistansı kontrol edin, ardından evaporatördeki buz tabakasını temizleyin.

S: Defrost rezistansını kendim kontrol edebilir miyim?

C: Bu, genellikle uzmanlık gerektiren bir işlemdir. Ancak, kullanıcı kılavuzunu inceleyerek temel kontrolleri yapabilirsiniz. Tamir veya değiştirme işlemi için profesyonel yardım önerilir.

S: Evaporatördeki buz oluşumu nasıl temizlenir?

C: Buz tabakası nazikçe sıcak su veya bir buz çözme cihazı kullanılarak temizlenebilir. Ancak, sorunun tekrar etmesi durumunda profesyonel yardım almalısınız.

Buzdolabının alt kısmı neden buz tutar
Vestel buzdolabı Ekran Koruma modu
Bosch buzdolabı sürekli ötüyor
Arçelik buzdolabı alarm Sesi kapatma
bosch buzdolabı -18 yanıp sönüyor
HEMEN SERVİSİ ARA
4445545.com 4445545.net 4445545.org Altus Servisi Kombicozum.com Klimacozum.com Electrolux Servis Demirdöküm Servis Numarası Arizacozum.com İstanbul Vaillant Servisi