Beko Buzdolabı Su Akıtıyor

Beko buzdolabı su akıtıyor sorunu kullanıcı kaynaklı uygulama hatalarından dolayı yaşanabilir. Uyarılara dikkat ettiğiniz halde sorun devam ediyorsa dolabınızda işlevsel bir arıza olabilir.

Beko Buzdolabı Su Akıtma Sorunu Nasıl Çözülür?

  1. Buzdolabınız defrost işlemi yaparken eriyen buzlar buharlaşma haznesini tıkayabilir. Tıkanan hazneden su tahliyesi yapılamayacağı için biriken su dolap içine akarak su akıtmaya başlar.
  2. Su akıtma sorunu yaşadığınız zaman dolabınızı fişten çekin ve mümkünse 2 gün çalıştırmayın. Bu süre içerisinde buharlaşma haznesini tıkayan buzlar eriyecek ve tahliye borusu açılacaktır.
  3. Buharlaşma haznesinin donarak tıkanmasını engelleyen rezistansın bozulması da buzdolabınızın su akıtmasına neden olur.
  4. Su tahliye borularının (drenaj) tıkanması durumunda da su akıtma sorunu meydana gelebilir.
  5. Buzdolabınızın doğru zemin ayarları yapılmamışsa eğim ayarı bozuksa su akıtma problemi yaşanabilir.
  6. Buzdolabı kompresörünün yeterli kapasitede çalışmaması da su akıtma sorununa sebep olabilir.
  7. Buzdolabınızın kapı fitillerinin gerekli kapamayı sağlayamaması, soğuk hava akımının içeride muhafaza edilmemesine sebep olacağından su akıtma sorunu yaşanabilir.
  8. Kullanıcı uyarılarına uyduğunuz halde su akıtma problemi yaşıyorsanız mutlaka yetkili servisinizi arayarak yardım istemelisiniz.

Buzdolabınızla ilgili sorunlarda gerekli müdahaleleri, yetkili servis ekiplerine bırakmanız daha ciddi maddi sorunlar yaşamamanız için önemlidir.

İlgili Yazılar

Bosch buzdolabı Ekran ışığı sürekli yanıyor
Buzdolabından matkap sesi Gelmesi
Ariston buzdolabı uyarı sesi
Bosch buzdolabının üst kısmı Soğutmuyor
Samsung buzdolabı Aşırı Isınıyor
HEMEN SERVİSİ ARA
4445545.com 4445545.net 4445545.org Altus Servisi Kombicozum.com Klimacozum.com Electrolux Servis Demirdöküm Servis Numarası Arizacozum.com İstanbul Vaillant Servisi